Najlepsze środki do plastików w aucie

Najlepsze środki do plastików w aucie

Jak głosi stara prawda Brudny czołg hańbą twojego batalionu – tak właśnie głosi stara prawda. W wypadku auta wybaczyć można nieco przykurzone nadwozie, ale bałagan w środku będzie zniechęcał nas do wsiadania do niego. Dziś powiemy więc jak można dbać o plastikowe elementy wewnątrz i na zewnątrz samochodu.

Plastiki zewnętrzne

Pierwsza faza związana z czyszczeniem plastików to po porostu mycie samochodu. Akurat w ich przypadku nie trzeba jakieś szczególnej delikatności. Gąbkę będzie można przycisnąć nieco mocniej. Plastiki nie są gładkie jak lakier mają chropowatą powierzchnię. Warto więc je będzie można bardzo dokładnie oczyścić. Należy je między innymi spłukać i uważać, by nie wysmarować plastików woskiem.

Często pojawi się tam nieestetyczna warstwa, którą trudno będzie usunąć. Wosk jak sama nazwa pokazuje jest do lakieru. Do plastików przygotowane są zupełnie inne środki. Na takie elementy również trzeba szczególnie uważać w trakcie polerki, ponieważ pasta może zostawić brzydkie ślady a maszyny do polerowania jeszcze gorsze. Działać to będzie w obie strony. Środki do plastików są niezbyt dobre do lakieru.

Na jakie można się zdecydować?

Przede wszystkim należy szukać takich produktów, które w nazwie mają określenie do czyszczenia plastików zewnętrznych. Będą one lepsze niż wszelkie inne propozycje czasami wykorzystywane przez ludzi. Wydaje się, że najlepsze będą spraye z atomizerem albo też żele.

Plastik w aucie

Łatwiej będzie je nałożyć na szmatkę a potem na plastik. Jest to precyzyjniejsze niż dozowanie, nie spływają i nic nie będzie pokrywać okolicy. Składniki środka pokrywają plastik warstwą ochronną i dzięki temu wyglądają ładnie i nie będą blaknąć.

W czasie czyszczenia zdziwić może nas liczba plastikowych elementów, które znajdują się na zewnątrz naszego samochodu. Niektóre z nich mogą blaknąć, dlatego wskazane będzie także stosowanie czernideł do plastików. Powinno się w ten sposób przywrócić im naturalną barwę i na dłużej będą one skutecznie zabezpieczone.

Czyścimy wnętrze

Wewnętrzne plastiki są trudniejsze do czyszczenia. Ich konserwacja może być połączona z szerszą akcją sprzątania, dlatego można je zostawić na koniec. Wcześniej trzeba bardzo dokładnie odkurzyć samochód, umyć szyby, brudzą się one również od wewnątrz. Na koniec bierzemy pod lupę plastiki i staramy się je czyścić dokładnie z użyciem środków do tego specjalnie przygotowanych. Płyny jakie wybieramy mogą mieć również ładny zapach, w końcu będziemy mieli ten zapach pozostający w aucie na dłużej.

Paweł Michalski

Redakcja mercedes-czesci.pl

Portal poświęcony motoryzacji

Zadbaj o swój samochód i ciesz się z nienagannego wyglądu

 

kontakt@mercedes-czesci.pl