Przygotowanie dróg do wiosennych wycieczek

Przygotowanie dróg do wiosennych wycieczek

Rodzinna wycieczka może przejść od wspaniałej do katastrofalnej w pośpiechu, nawet dla doświadczonych kierowców zaznajomionych z temperamentną marcową pogodą.

"Dziś może być ładnie, ale jutro burza" - powiedział Chris Cochran, asystent dyrektora Kalifornijskiego Biura Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. "Zawsze trzeba mieć na uwadze potrzeby swojego pojazdu i jego pasażerów".

Wszyscy kierowcy potrzebują delikatnego przypomnienia o niebezpieczeństwach związanych z warunkami późnej zimy i wczesnej wiosny, powiedział Cochran. Śnieg może przybyć tak późno, jak maj w parkach narodowych, takich jak Yosemite i Grand Canyon lub Yellowstone.

Osuwiska błotne są powszechne w całym kraju, zwłaszcza w regionach górskich.Weź ubrania odpowiednie dla zmiennej pogody, zwłaszcza podczas podróży w góry.

Spakuj zestaw podróżny, który zawiera żywność, wodę, latarkę, taśmę klejącą, szczypce, brezent - przedmioty szczególnie pomocne, jeśli znajdziesz się uwięziony w nagłej burzy. "Bądź gotowy na każdy rodzaj pogody o tej porze roku", powiedział Cochran. "Sprawdź i zobacz, jaka jest pogoda w miejscu docelowym. "Przed wyruszeniem na wiosenną przerwę w podróży, Cochran zachęca kierowców do zrobienia bilansu swojego pojazdu. Zimowe uszkodzenia i zużycie mogą zamienić się w letni ból głowy.

droga

Obejdź pojazd dookoła i sprawdź opony, sprawdź, czy nie ma wycieków, poszukaj pęknięć i odprysków na szybach. "Podnieś maskę" - powiedział Cochran. "Czy węże są miękkie lub stwardniałe z wiekiem? Czy pasy są postrzępione na krawędziach lub czy widać na nich pęknięcia? Być może trzeba je wymienić".

Nawet kierowcy, którzy nigdy nie pracowaliby nad własnymi pojazdami, mogą robić ważne notatki, a następnie przejrzeć swoją listę obaw z technikiem samochodowym lub doradcą serwisowym. "Uzyskaj pół godziny czasu na inspekcję od profesjonalnego mechanika" - powiedział Cochran. "Warto zapewnić sobie spokój ducha, wiedząc, że pojazd jest w dobrym stanie technicznym.

Cochran zaproponował następującą listę rzeczy do zrobienia dla bezpieczeństwa pojazdów na wiosnę:

  • Przeprowadź prostą inspekcję, obchodząc swój pojazd dookoła i szukając zużycia opon, przepalonych żarówek, wycieków i odprysków lub pęknięć szkła. Zanotuj notatki, którymi możesz podzielić się z technikiem samochodowym lub doradcą serwisowym.
  • Podnieść maskę i sprawdzić węże i paski. Rury utwardzone z wiekiem są bardziej prawdopodobne, aby pęknąć. Postrzępione i popękane paski mogą wskazywać na konieczność wymiany.
  • Zainwestuj czas, aby zlecić profesjonalnemu mechanikowi sprawdzenie nie tylko podstawowych elementów, ale także oznak problemów, które mogą doprowadzić do tego, że Ty i Twoja rodzina utkniecie podczas wiosennej wycieczki.
  • Stwórz swój własny zestaw awaryjny. Uwzględnij w nim odzież na zimną pogodę, wodoodporną kurtkę, jedzenie, wodę, latarkę, taśmę klejącą i brezent. Inne przydatne przedmioty to flary, kable połączeniowe, awaryjny czerwony trójkąt odblaskowy, szmaty, znak HELP, apteczka pierwszej pomocy, 12-stopowa nylonowa lina, mały zestaw narzędzi i koc.

Paweł Michalski

Redakcja mercedes-czesci.pl

Portal poświęcony motoryzacji

Zadbaj o swój samochód i ciesz się z nienagannego wyglądu

 

kontakt@mercedes-czesci.pl