Ładny zapach w aucie

Jak to się dzieje, że są takie auta, gdzie zapach jest ładny, a są również takie, gdzie zapach jest ciągle nieciekawy?

Warto postarać się o ładny zapach i uda się ten problem pokonać. Jeśli chcemy mieć dobry zapach samochodu nie można decydować się na wieszanie tam wielu różnych choinek zapachowych czy też perfum w kilku różnych zestawach.

Filtry i wentylacja

Niepokojący zapach może się wydostawać między innymi z wentylacji albo klimatyzacji. Po pierwsze wymienić będzie trzeba filtr kabinowy. Przede wszystkim ustalamy jego lokalizację. W sieci znajdziemy wiele interesujących informacji i dlatego nie będzie raczej problemu ze znalezieniem tego właśnie filtra. Jego wydobycie i wymiana nie powinny stanowić problemu. Jeśli filtr jest brudny i wilgotny, z kawałkami roślin to wydaje się, że to właśnie on może być sprawcą nieprzyjemnego zapachu w całym samochodzie.

Przyczyną przykrego zapachu może stać się także wentylacja. W przewodach może się pojawiać brud i będzie osiadać tam wilgoć. Można oczyścić go na kilka sposobów, zlecić to wyspecjalizowanemu warsztatowi albo też będzie można samemu wykonać taką pracę. Dobrze będzie mieć specjalny spray do odgrzybiania klimatyzacji.

Odświeżacz do samochodu

Jak usunąć z auta przykry zapach?

Rurkę z puszki będzie się wsadzać bardzo głęboko do układu wentylacyjnego i wtryskuje się jej zawartość do środka przy utrzymaniu nadmuchu i obiegu zamkniętego. Małą puszka będzie miała specjalny aplikator, który umożliwi wykorzystanie takiego środka. W ten sposób uda się skutecznie oczyścić własną klimatyzację i problem zagrzybienia zostanie pokonany, a dzięki temu możliwe, że będzie można sobie poradzić ze złym zapachem.

Można także używać specjalnego płynu, który odpowiada za neutralizację zapachu wewnątrz auta. W ten sposób będzie można poradzić sobie między innymi ze smrodem z papierosów, który może pozostawać między innymi po poprzednim właścicielu. Będzie można poradzić sobie również z zapachem zwierząt w samochodzie. Oczywiście najpierw nim użyje się taki środek będzie trzeba postarać się o usunięcie źródła zapachu, dopiero wtedy będzie można doprowadzić do skutecznego oczyszczenia z tego zapachu specjalnym środkiem chemicznym.

Teraz czas na miłą woń

Gdy udało się nam pozbyć już przyczyn tego złego zapachu i udało się go usunąć będzie można dla udanego potrzymania miłej atmosfery w samochodzie stosować specjalne perfumy samochodowe. Za kilka złotych można znaleźć wiele intersujących propozycji, dzięki którym rzeczywiście uda się pokonać problem nieprzyjemnego zapachu w samochodzie i zawsze atmosfera będzie tam rzeczywiście udana.

Karolina Górska

Redakcja mercedes-czesci.pl

Portal poświęcony motoryzacji

Zadbaj o swój samochód i ciesz się z nienagannego wyglądu

 

kontakt@mercedes-czesci.pl