Ochrona lakieru latem

Jeśli w okresie letnim lakier ma się dobrze prezentować musimy o niego należycie dbać, by minimalizować skutki działania słońca na lakier.

Piękny i lśniący

Każdy kierowca stara się dbać o samochód i pewnie myśli także o komforcie oraz bezpieczeństwie jazdy. Jeśli chcemy mieć pięknie wyglądający samochód musi nam zależeć na tym, by lakier miał doskonały, wyrazisty kolor.

Mycie

Pewnie wiele osób stwierdzi, że to banalne, ale tak naprawdę pierwsze kroki jakie trzeba wykonać to po prostu dokładnie myć samochód. Należy to robić raz na 2-3 tygodnie, ponieważ dzięki temu nie dopuści się do sytuacji, w której zgromadzi się bardzo wiele zabrudzeń na takim lakierze. W okresie letnim mycie samochodu nie powinno stanowić problemu, ponieważ nie będzie aż tak wielu uporczywych zabrudzeń. Jednocześnie trzeba pamiętać, że nie powinno się dokonywać mycia samochodu w pełnym słońcu ani na myjniach bezdotykowych, ponieważ można tak niszczyć powłokę. Mycia dokonujemy własnoręcznie z użyciem miękkich szczotek bądź też delikatnej mikrofibry.

Zabezpieczenie lakieru samochodowego

Woskowanie

Ważny zabieg jaki będzie trzeba wykonywać to zawsze woskowanie samochodu. Jeśli lakier będzie w całości bardzo dobrze wyczyszczony to będzie wtedy odpowiedni moment na to, by wykonywać dalsze prace związane właśnie z jego polerowaniem. Obecnie dostępne są różne woski, które mogą się w tym zakresie świetnie sprawdzić. cześć z nich to naturalne produkty, które mają w sobie świetny skład, chronią bowiem auto przed zniszczeniami, rysami, ale t co najważniejsze to zdecydowanie poprawiają one również wygląd takiego lakieru i dlatego należy je pozytywnie ocenić.

Na jaki wosk się zdecydować?

Wosków w sprzedaży znajduje się bardzo wiele. Przede wszystkim są to produkty, które mają odpowiadać za nabłyszczenie a także takie, które odpowiadają za ochronę przed promieniowaniem UV. Wysoko ceni się produkty firmy K2, która zajmuje się sprzedażą wosków i ma je w dobrej cenie, a jednocześnie gwarantuje, że wypracowany efekt utrzyma się przez dłuższy czas. Jednak pamiętajmy o jednej zasadzie, że nie można dokonywać woskowania samochodu jeśli lakier nie jest bardzo dokładnie wyczyszczony, nie wykonuje się również w takiej sytuacji polerowania. Dzięki dostępnym obecnie środkom bez wątpienia można skutecznie zadbać o wygląd naszego lakieru i tym samym wygląd całego auta.

Paweł Michalski

Redakcja mercedes-czesci.pl

Portal poświęcony motoryzacji

Zadbaj o swój samochód i ciesz się z nienagannego wyglądu

 

kontakt@mercedes-czesci.pl