Rękawice do mycia samochodu. Czy warto?

Rękawice do mycia samochodu. Czy warto?

Mycie samochodu to przede wszystkim dylemat czy decydować się na myjnie automatyczną, bezdotykowa, czy ręczną. Jeśli decydujemy się na usuwanie zabrudzeń samodzielnie warto wiedzieć jakie są nam potrzebne akcesoria, by nie uszkodzić lakieru. Dlaczego warto wybrać specjalne rękawice do mycia samochodu?

Rękawicę przypominają w jakieś mierze ściereczkę z elastycznym materiałem i dobrze sprawdzają się przy myciu karoserii pojazdu. Inaczej niż w przypadku stosowanych powszechnie gąbek nie ściągają one ziarenek piasku, którymi można uszkodzić lakier. Dzięki temu, że wykonane są z miękkich materiałów takich jak mikrofibry syntetycznej wełny.

Można nimi czyścić najdelikatniejsze powierzchnie. Sprawdzają się one w czasie mycia na mokro oraz na sucho. Korzystając z nich będzie można usunąć brud z lakieru a także z reflektorów, szyb czy deski rozdzielczej.

Rękawica myjąca - czym jest?

Rękawica myjąca charakteryzuje się tym, że jest wielofunkcyjna. Włókna tworzą ładunek statyczny, który przyciąga kurz i zatrzymuje go w środki rękawicy. Miękkie włókna mogą także polerować powierzchnie lakierowane bez obaw o porysowania. Jeśli rękawica będzie zmoczona przy użyciu detergentu uda się usunąć wszelkie błoto i zacieki.

Mycie samochodu

Jest stworzona wygodnie, ponieważ nasza ręka nie musi mieć kontaktu z detergentami. Cena rękawicy jest niska, to około 4 złote, dlatego warto się na nią zdecydować. Środka myjącego nie będzie trzeba używać dużo, dlatego takie mycie będzie rzeczywiście komfortowe i przyniesie zadowalający efekt.

Jak umyć samochód rękawicą

Najpopularniejszym i najczęściej stosowanym sposobem mycia będzie taki na dwa wiadra. Przed przystąpieniem do pracy przygotowujemy sobie wiaderko z wodą i środkiem myjącym i drugie wiaderko, w którym będziemy mieli wyłącznie czystą wodę do płukania. W ten sposób mamy gwarancję, że w tej czystej wodzie będziemy rękawicę płukać i dzięki temu nie będzie trzeba się obawiać, że pod rękawicą znajdzie się piasek, który może doprowadzić między innymi do porysowania karoserii.

Mycie rozpoczynamy od dachu i kierujemy się w dół, gdzie te zabrudzenia są najczęściej największe i dlatego należy je usuwać na koniec. Najczęściej popełnianym błędem przy myciu samochodu będzie to, że korzysta się z jednego wiadra a tam jak wiadomo gromadzą się wszystkie zabrudzenia.

Paweł Michalski

Redakcja mercedes-czesci.pl

Portal poświęcony motoryzacji

Zadbaj o swój samochód i ciesz się z nienagannego wyglądu

 

kontakt@mercedes-czesci.pl