Przegląd tanich i dobrych kosmetyków samochodowych (<50zł)

Przegląd tanich i dobrych kosmetyków samochodowych (<50zł)

Rynek chemii samochodowej rośnie z każdym rokiem, zatem konkurencja także wzrasta. Nawet wśród tanich preparatów do pięćdziesięciu złotych jesteśmy dzisiaj w stanie znaleźć naprawdę wiele dobrych propozycji.

Plastiki

W każdym samochodzie jesteśmy otoczeni plastikami. Są zaraz przy nas, wiec warto o nie odpowiednio dbać. Meguiars Natural Shine Protectant to dobra propozycja w cenie 47 złotych, która usuwa zabrudzenia i dodaje plastikom specjalny filtr UV chroniący je przed blaknięciem. Można go stosować w kabinie i na zewnątrz. Poorboy’s World Natural Look to opcja alternatywna. Za 50 złotych dostaniemy kompletną ochronę przed kurzem na okres 14 dni. Nadaje się także do konserwowania elementów gumowych i tapicerki.

Skóry i tapicerka

Skórzana tapicerka bardzo ucieszy się z produktów Tenzi w cenie około 50 złotych. W zestawie znajdziemy Leder Clean oraz Leder Care. Pierwszy to środek do usuwania zanieczyszczeń o charakterze organicznym Chroni też skórę przed ponownym zabrudzeniem. Drugi z nich jest preparatem do bieżącej pielęgnacji. Oba nadają się do skóry prawdziwej i ekologicznej.

Do odnowienia skóry możemy użyć JUVACUIR wycenionego na około 49 złotych. Poprawi kolor elementów skórzanych. Z kolei tapicerka materiałowa skorzysta na Carpet Cleaner za 30 złotych. Produkt usuwa zanieczyszczenia, nie zostawia plam i ma ładny zapach. SONAX XTREME, kosztujący nawet 5 złotych mniej, dodatkowo odświeża kolor.

Kosmetyki samochodowe

Nadwozie

Do mycia nadwozia samochodu dobrze jest zastosować Meguiars Ultimate Wash&Wax za 34 złote. Jest to mieszanka wosku naturalnego oraz polimerów opatentowanych przez producenta, co daje ochronę i ładny połysk. Lakier zostaje dokładnie umyty i otrzymuje delikatną ochronę przed czynnikami mechanicznymi. Szampony ADBL za około 30 złotych mają z kolei naturalne pH, wiec są bezpieczniejsze dla lakieru. Olejki z cytrusów ułatwiają czyszczenie plam. Co ciekawe, szampon ma zapach coca coli.

Opony i felgi

Do opon możemy użyć wartego 47 złotych Meguiars Endurance Tire Gel. Opony dzięki niemu nie będą brązowieć. Sonax Xtreme, wyceniony na połowę kwoty żelu Meguiars, jest od swojego bardziej znanego odpowiednika bardziej wydajny i zapewnia lepszą ochronę przed czynnikami mechanicznymi.

CAR PRO Iron X to substancja do czyszczenia felg. Można ją dostać już nawet za 50 złotych. Ma naturalne pH i pokazuje nam swoje działanie poprzez zabarwienie wody na czerwono, kiedy w czasie mycia usuwa rdzę. Bardzo podobne działanie posiada Sonax DO XTREME za 39 złotych, ale jest trudniej dostępny na rynku.

Karolina Górska

Redakcja mercedes-czesci.pl

Portal poświęcony motoryzacji

Zadbaj o swój samochód i ciesz się z nienagannego wyglądu

 

kontakt@mercedes-czesci.pl