Polerowanie przedniej szyby samochodu

Polerowanie przedniej szyby samochodu

Prędzej czy później przednia szyba każdego samochodu będzie wyglądała jak legowisko całego stada pająków lub nie będzie na niej większych rys, ale za to całość powierzchni będzie wręcz chropowata.Powstawanie takich uszkodzeń jest w zupełności naturalne, bo wystarczy tylko fragment owada lub ziarnko piasku pod wycieraczką, by szyba się trwale rysowała.

Zaczyna to przeszkadzać dopiero w chwili, kiedy uszkodzenia są naprawdę poważne i widoczne na szybie, a jest nie do zniesienia w nocy, kiedy światła się rozpraszają i nic nie widać na prostej drodze. W takiej sytuacji trzeba przywrócić szybę do odpowiedniego stanu poprzez wykonanie jej polerowania. Można to zrobić samodzielnie i nie będzie nas to dużo kosztowało.

Metody rozwiązywania problemu

Najprostszą metodą rozwiązania problemu jest oczywiście wymiana szyby. Jest to wydatek do 1000 złotych w typowym samochodzie i raz na dekadę taki wydatek można ponieść. Znacznie taniej jest jednak wykonać polerowanie szyby. W zakładzie profesjonalnym taka usługa jest droga i opłaca sie tylko przy naprawdę dużych i drogich szybach. Czasami też ludzie wstrzymują się przed wymiana z powodu oskarżeń o wypadkową historię auta, a w samochodach zabytkowych wymiana szyby drastycznie obniża wartość pojazdu. Na szczęście polerowanie szyby można wykonać także we własnym zakresie.

Polerowanie szyby

Samodzielne polerowanie

Na początek trzeba się zastanowić, czy realne jest polerowanie, czy jednak trzeba szybę wymienić. Jeśli przejdziemy po niej paznokciami i wyczujemy realne szczeliny, szyba jest do wymiany. Polerowanie może tylko powiększyć takie uszkodzenia. Stracimy czas i pieniądze.

Płytkie rysy i po prostu szorstkość szyby usuniemy za pomocą specjalnych mleczek do polerowania szyb. Musimy się jednak przygotować na to, że przednia szyba samochodu jest bardzo odporna i proces polerowania nie będzie łatwy. Jest to wysiłek porównywalny z polerowaniem marmuru czy granitu. Zabawy będziemy mieli na dłuższą chwilę. Jeśli mleczko nie wystarczy, można się zaopatrzyć w specjalną pastę do polerowania szyb.

W przeciwieństwie do polerowania lakieru, temperatura jest tutaj dla nas sprzymierzeńcem. Szyba w czasie polerowania powinna mieć nawet czterdzieści stopni Celsjusza, co osiągniemy w czasie polerowania samochodu na słońcu lub poprzez wstawienie farelki do środka. Warto jednak unikać świeżego powietrza, ponieważ polerowanie musi się odbywać na czystej szybie po jej dokładnym umyciu. Wiatr może nam nanieść na szybę ziarna piasku, a te doprowadzą do katastrofy.

Paweł Michalski

Redakcja mercedes-czesci.pl

Portal poświęcony motoryzacji

Zadbaj o swój samochód i ciesz się z nienagannego wyglądu

 

kontakt@mercedes-czesci.pl