Jak łatwo i skutecznie zadbać o felgi aluminiowe?

Jak łatwo i skutecznie zadbać o felgi aluminiowe?

Dbanie o czystość felg aluminiowych oraz stalowych nie musi być uciążliwa i czasochłonna. Jeśli będziemy wspomagać się środkami chemicznymi wszystko przebiegnie bez większych problemów. Wystarczy chwila, by nasze felgi znów wyglądały doskonale i mogły również być odporne na ponowne zabrudzenia. Warto przyjrzeć się bliżej środkom czyszczącym, które pozwolą radzić sobie z brudnymi felgami.

W samochodzie felgi to jeden z tych elementów, który szybko się brudzi a jednocześnie będzie decydował o wyglądzie. Dobrze prezentujące się obręcze to taki element, który zadaje szybko nawet autom pospolitym, o ile będą one w dobrej kondycji są czyste oraz zadbane.

Czyszczenie felg

Felgi czy to aluminiowe czy stalowe szybko się brudzą i dlatego trzeba szukać takich rozwiązań, dzięki którym będzie można mówić o wyjątkowym komforcie i estetyce, ponieważ dzięki takim środkom uda się skutecznie oczyścić takie felgi. Odpowiednie obręcze sprawią, że każde auto wygląda doskonale. Pamiętajmy, że będą się one niszczyć również przez pył jaki będzie się wydostawał z kloców hamulcowych.

Opiłki zapiekają się na felgach. To najgorszy i najtrudniejszy do usuwania rodzaj zabrudzeń. Bez odpowiednich środków chemicznych tak naprawdę nie będzie szans, by takie felgi wyczyścić. Należy pamiętać, że te opiłki skoro zapiekają się na felgach będą również je niszczyć. i dlatego warto podjąć takie działania, dzięki którym uda się je pokonać z użyciem dobrych środków chemicznych.

Jak czyścić felgi?

Pianki do czyszczenia felg

Na szczęście obecnie producenci kosmetyków samochodowych doskonale wiedzą, czego potrzeba i jak szybko będzie można sobie poradzić z problemem zabrudzonych felg. Obecnie takie możliwości rzeczywiście są dostępne. Ale jedyne co będzie trzeba zrobić to odczekać aż felgi zostaną oczywiście wystudzone po jeździe.

Aluminium, jeśli będzie nadmiernie rozgrzane spowoduje, że detergent będzie szybko wysychał i w związku z tym na felgach mogą powstawać również przebarwienia. Najwygodniejszym i najbardziej uniwersalnym sposobem na pozbycie się zabrudzeń będą pianki w spray. Należy nimi spryskać felgi i następnie po paru minutach spłukać mocnym strumieniem wody.

W ten sposób będzie można oczekiwać, że płyn będzie w stanie oczyścić bardzo dokładnie takie felgi. To praktyczne rozwiązanie, które będzie dobre szczególnie do takich felg, które mają jakiś szczególny wzór. W takim przypadku czyszczenie może być szczególnie trudne. Ewentualnie w momencie, gdy felga będzie mocno zabrudzona dodatkowo będzie można również zastosować również szczotkę, dzięki której uda się dokładniej doczyścić poszczególne zabrudzenia.

Michał Szyndler

Redakcja mercedes-czesci.pl

Portal poświęcony motoryzacji

Zadbaj o swój samochód i ciesz się z nienagannego wyglądu

 

kontakt@mercedes-czesci.pl