Pielęgnacja samochodu – szampon z woskiem czy szampon i wosk?

Pielęgnacja samochodu – szampon z woskiem czy szampon i wosk?

Razem z nadejściem lata zaczynamy myśleć o urlopie. Zastanawiając się co będziemy robić często zamiast wyjazdów decydujemy się na parę dni spędzonych na działce, gdzie będzie można doskonale wypocząć. Po paru dniach nierobienia może się okazać, że nasze auto wymaga dokładnego mycia. Jak więc będzie można o nie zadbać?

Osoby pracujące czy wyjeżdżające na urlop mogą się znudzić. Zawsze znajdzie się coś do zrobienia , dlatego taki wypoczynek się przydaje. Jeśli mamy czas na tak zwane nic nie robienie to wydaje się, że będzie można ten czas przeznaczyć między innymi na czyszczenie swojego samochodu. W codziennym pośpiechu często zapomina się o jego myciu, albo wykonuje się to pobieżnie spiesząc się z pracy czy do pracy.

Samochodowe SPA

Jeśli macie również wolniejszy dzień będzie można zdecydować się na przygotowanie prawdziwego SPA dla samochodu. W sklepach z akcesoriami znajdziemy masę produktów, które są przygotowane jako idealne kosmetyki do samochodów, dzięki którym można skutecznie zadbać o ich stan. Półki właściwie uginają się pod ciężarem kosmetyków i zarówno wnętrze jak i karoseria auta mogą być idealnie wypielęgnowane.

Chemia samochodowa

Kosmetyki samochodowe

Wybierając kosmetyki mamy wiele ciekawych propozycji, na jakie będzie się można zdecydować. Pojawiają się produkty takie jak dwa w jednym, gdy mamy połączenie wosku z szamponem. Ale wiele osób nadal uważa, że lepiej postawić osobno na szampon i potem wosk. Na pewno takie szampony z woskiem są wygodne, ale niestety nie można liczyć na to, że efekt ich stosowania będzie zadowalający.

Sam szampon bardzo dokładnie myje samochód i nabłyszcza a wosk potem zastosowany będzie jako forma zabezpieczenia, dlatego wydaje się, że powinno się to dobrze sprawdzić. Nakładanie samego wosku po wcześniejszym myciu szamponem traktowane jest jako tak zwana stara szkoła. Natomiast to co obecnie jest nam proponowane to właśnie wygodniejsze formy działania, gdzie łączy się właśnie wosk z szamponem w jednym produkcie.

Myjnie samochodowe

Profesjonalne serwisy myjące samochody najczęściej wykonują nadal starą metodę mycia a potem woskowania. Niezależnie od tego na co się zdecydujemy warto mieć odpowiednie kosmetyki dobrych firm. Jeśli natomiast chcemy oddać to w ręce innych firm trzeba się liczyć z tym, że może się to wiązać ze sporym wydatkiem, ponieważ takie profesjonalne mycie może kosztować nawet 150 zł.

Karolina Górska

Redakcja mercedes-czesci.pl

Portal poświęcony motoryzacji

Zadbaj o swój samochód i ciesz się z nienagannego wyglądu

 

kontakt@mercedes-czesci.pl